Aparat „szyty na miarę”

Picie kawy, napojów zawierających środki barwiące jak nałogowe palenie papierosów wpływa bezpośrednio na powstawanie nieestetycznych przebarwień na zębach, które niestety ciężko jest usnąć preparatami dostępnymi w aptece. By cieszyć się pięknym uśmiechem, warto sięgnąć po sprawdzone metody wybielania jakie oferowane są w gabinetach stomatologicznych.

Domowe sposoby na białe zęby

Domowe sposoby wybielania zębów niestety nie przynoszą często oczekiwanych rezultatów, zwłaszcza jeśli przebarwienia szkliwa są intensywne. Stosowanie sody oczyszczonej, past wybielających czy innych specyfików może tylko negatywnie wpłynąć na stan zębów, więc lepiej nie ryzykować, lecz udać się do specjalisty, który po wstępnym badaniu dobierze skuteczną metodę wybielania. Warto też wiedzieć, że nadużywanie środków wybielających zawartych w drogeryjnych pastach może powodować szybsze ścieranie się szkliwa, a co za tym idzie, osad szybciej będzie przywierał do niego. Często zawierają one zbyt wysokie stężenie nadtlenku wodoru, więc lepiej nie ryzykować. Efekt takich zabiegów będzie niewielki bądź w ogóle niezauważalny a ceny past niestety skutecznie potrafią wyczyścić portfel.

Uśmiech jak z reklamy

Silne osady i przebarwienia na zębach uda się skutecznie usnąć za pomocą profesjonalnego wybielania wykonywanego w gabinetach lekarskich takich jak ortolingwa2.pl. Nie należy się jednak obawiać, bo profesjonalne wybielanie zębów jest zabiegiem jak najbardziej bezpiecznym. Metoda wybielania dobierana jest przez lekarza po wcześniejszym badaniu. Dla osób z niewielkimi przebarwieniami zadowalające efekty przyniesie metoda nakładkowa, która będzie wymagała zakładania na noc specjalnie dobranej nakładki. Oczywiście niezbędny będzie także specjalny preparat zawierający odpowiednie stężenie nadtlenku wodoru oraz nadtlenku mocznika. Takie wybielanie trwa około dwóch tygodni, jednak pierwsze efekty zauważalne będą już w pierwszych dniach stosowania. Należy jednak pamiętać, iż tutaj wymagana będzie systematyczność. Dla osób z silnymi przeprawieniami skutecznym sposobem na idealny uśmiech będzie zabieg wybielania przeprowadzany przez lekarza specjalistę w gabinecie. Metoda jednoseansowa jest bezpieczna, a co ważne efekt jest widoczny od razu, gdyż podczas wizyty lekarz może nałożyć preparat nawet czterokrotnie.

UWAGA!
To jak długo utrzyma się efekt profesjonalnego wybielania, w dużej mierze zależy od samego pacjenta i jego stylu życia. Jeśli prawidłowo zadba się zarówno o zęby, jak i jamę ustną, a dodatkowo zastosuje odpowiednią dietę, pięknym uśmiechem będzie można cieszyć się nawet do czterech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *