Pokazy firmy Clavam Sp. z o.o.

Jedną z coraz popularniejszych form sprzedaży, a przede wszystkim bezpośrednią możliwością kontaktu z klientem, są najróżniejsze prezentacje oraz pokazy sprzętu gospodarstwa domowego, czy sprzętów turystycznych. Jednakże nie są one odbierane przez klientów jednoznacznie, a przeciwnie, często wzbudzają nieufność. Dlaczego tak się dzieje i czy warto skorzystać z oferty, zaprezentowanej na takim pokazie? Jak odbywa się sprzedaż takich produktów oraz co mają w swoich ofertach najlepsze firmy w takiej branży?

Żeby móc rzucić nieco światła na omawiane kwestie, poprosiliśmy o wywiad pana Cezarego Kozłowskiego, który jest nie tylko doświadczonym specjalistą w dziedzinie, ale i doskonałym praktykiem oraz właścicielem firmy Clavam Sp. z o.o., organizatorem takich pokazów.

Co oferuje klientom firma Clavam Sp. z o.o.

Zanim zapytaliśmy pana Cezarego Kozłowskiego o to: „jak”, poprosiliśmy najpierw o to, „co” do zaoferowania ma firma Clavam Sp. z o.o. i oto co usłyszeliśmy w odpowiedzi:

„Prowadzimy prezentację najróżniejszych akcesoriów oraz urządzeń niezbędnych w gospodarstwie domowym, niemniej skupiamy się jedynie na tych najbardziej naszym zdaniem użytecznych, gdyż wychodzimy z założenia, że lepiej oferować produktów mniej, ale za to najwyższej jakości. Obecnie prezentujemy swoim klientom cztery produkty:

maty BodyShape marki Casada;
garnki producenta Venice;
materac rehabilitacyjny MEDI-AIR 3D firmy Casada;
wielofunkcyjny odkurzacz piorący Clean King.

Wszystkie cieszą się niesłabnącą popularnością, a ponadto oferujemy je w przystępnych cenach”.

Pan Cezary Kozłowski wypowiedział się na temat oferowanych produktów znacznie szerzej, ale ten fragment wypowiedzi zamieścimy w dalszej części artykułu. Najpierw bowiem postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie Clavam Sp. z o.o.

Clavam Sp. z o.o. – jakość i uczciwość

Zadajemy panu Cezaremu Kozłowskiemu pytania, jakie zazwyczaj nurtują potencjalnego klienta, czyli: czy firma Clavam Sp. z o.o. jest związana z produkcją oferowanych towarów? Czy spółka ma jakikolwiek wpływ na ceny? Jakie opinie krążą w środowisku oraz pośród klientów na temat firmy Clavam?

Pan Cezary odpowiada:

— „Nie jesteśmy producentami oferowanych przez nas towarów, Clavam Sp. z o.o. jest tylko pośrednikiem firm, zajmujących się produkcją. Jednakże nasza współpraca z producentami odbywa się na zasadzie ścisłych współdziałań, dzięki czemu dużo wiemy o markach, które reprezentujemy i wszystkie, tj.: Venice, Casada oraz Clean King, pozostając z nami w bliskiej niestandardowej współpracy, pozwalają na stosowanie dużych obniżek cen”.

Uznajemy odpowiedź za wyczerpującą i pytamy dalej.

„Niestety, ale bardzo często słychać raczej negatywne opinie na temat firm zajmujących się sprzedażami towarów podczas pokazów i prezentacji. W przekonaniu wielu ludzi zagnieździł się pogląd, że takie oferty są wątpliwej i podejrzanej jakości, że są to albo podróbki, albo oferenci zawyżają znacznie ich ceny?”

Pan Cezary Kozłowski nie zbagatelizował pytania. Oto co usłyszeliśmy w odpowiedzi:

— „I w internecie i podczas rozmów można dowiedzieć się, że takie pokazy sprzedażowe odbierane są przez ludzi negatywie, a powodem takiego stanu rzeczy jest pojawianie się na rynku zwykłych oszustów. Podchodząc do swych działań sprytnie, potrafią zaatakować najlepsze firmy, przy czym ich metody są różnorakie. Nie tylko potrafią bowiem szkalować dobre imię uznanej firmy, ale nawet podszywać się pod nią i Clavam sama padła tego ofiarą. Produkty takich firm są najczęściej nieoryginalne oraz wątpliwej jakości”.

Pytamy, czy można się przed takimi firmami ustrzec? Właściciel Clavam Sp. z o.o. odpowiada:

— „Pomimo zawodowego cwaniactwa, oszuści nie są profesjonalistami. Swoje prezentacje przedstawiają w sposób ogólny, nie przekazując klientom żadnych wartościowych treści i tym się różnią od rzetelnych i kompetentnych przedstawicieli naszej firmy. Oszuści chcą po prostu szybko spieniężyć swoje podróbki i po niewiarygodnie niskich cenach. Żadnego, dobrego produktu nie może zaś kupić za przysłowiowe grosze i to powinno ludzi zastanowić”.

Pan Kozłowski dodaje także, że nie brakuje pozytywnych opinii o firmie Clavam Sp. z o.o.:

— „Oferowane przez nas produkty są najwyższej jakości i w związku z tym możemy się pochwalić całą rzeszą zadowolonych klientów. Zamówienia zawsze realizujemy w terminie oraz szybko odpowiadamy na ewentualne reklamacje. Dbamy także o to, aby nasza oferta była dostępna w jak najkorzystniejszych cenach”.

Omówienie oferty Clavam Sp. z o.o.

Na koniec poprosiliśmy pana Cezarego Kozłowskiego o omówienie oferty o przed prezentacyjne omówienie oferty, aby klienci mogli ją odróżnić na pokazach i prezentacjach od ofert oszustów.

Głos ma pan Cezary:

Mata BodyShape marki Casada

— „Jest to mata wibracyjna, wykonująca delikatny masaż na wybranym miejscu ciała. Mata wibracyjna BodyShape dysponuje dziesięcioma polami, podzielonymi na 5 stref wibracyjnych, a także posiada opcję ogrzewania. Urządzenie sterowane jest za pomocą pilota, umożliwiającego zmianę ustawień bez wstawania z maty.

Mata Casada BodyShape może być używana przez każdego, zarówno w celach leczniczych, jak i relaksacyjnych i cieszy się wśród użytkowników bardzo dobrą opinią, także moją.

Garnki Venice

Ten produkt z kolei, który również Clavam ma w swej ofercie jest funkcjonalnym i estetycznym zestawem garnków, a także innych akcesoriów kuchennych. Przykładowo: mamy na składzie patelnię, na której można smażyć bez tłuszczu, a garnki są tak uformowane, że można mniejsze wkładać do większych i gotować na parze. Tutaj również, zanim zaoferowałem je innym, sam pokusiłem się o posiadanie produktu i jestem bardzo zadowolony.

Materac rehabilitacyjny MEDI-AIR 3D firmy Casada

Tutaj mamy do czynienia z produktem przeznaczonym dla chorych, w tym obłożnie. Jest to materac zapobiegający powstawaniu odleżyn i sprzyjający rehabilitacji chorych. Wykonano go z wysoko gatunkowej, wodoodpornej tkaniny żakardowej z pianką termosprężysta PUR T i ma działanie dwustronne. Posiada także zapobiegająca się zsuwaniu z łóżek samoprzylepną nakładkę.

Wielofunkcyjny odkurzacz piorący Clean King

Urządzenie posiadające trzy funkcje, czyli odkurzanie, czyszczenie powierzchni twardych oraz pranie wykładzin i dywanów. Cóż można tu dodać: posiadam taki w domu i bardzo sobie chwalę, a i słyszę pozytywne opinie innych użytkowników tego odkurzacza”.

Podsumowanie

Dziękując właścicielowi firmy Clavam panu Cezaremu Kozłowskiemu za obszerny wywiad, usłyszeliśmy, że chciałby on jeszcze na chwilę zabrać głos, artykuł więc zakończymy jego słowami:

„Dziękuję za rozmowę i udzielenie mi głosu i chciałbym jeszcze raz przestrzec wszystkich przed wszelakimi oszustami, podszywającymi się pod naszą firmę. Odróżnicie nas od oszustów po tym, że opis produktu podczas pokazu będzie znacznie obszerniejszy od zawartego w dzisiejszym wywiadzie, gdyż będzie kompleksowy. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności i zapraszam na nasze oficjalne spotkania. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *