Wybierz najlepszą szczotkę do Twoich włosów!

Stylizacja oraz pielęgnacja włosów w pierwszej kolejności związana jest z użyciem odpowiednich szamponów, odżywek oraz olejków wygładzający. Często utrwalamy  fryzurę lakierem do włosów, gumami do stylizacji lub pudrami, które nadają włosom objętość.

Przy codziennych rytuałach związanych z dbałością o włosy, zapominamy o podstawowym narzędzi, które ma znaczący wpływ na ich kondycję. Mowa oczywiście o szczotce do włosów! Jaką wybrać, kiedy i do jakiej stylizacji zastosować? Kilka wskazówek poniżej

Każdy z nas ma inną budowę włosa, dlatego powinniśmy wybierać szczotki odpowiednie do naszego rodzaju. Należy zwrócić uwagę również na to, jakim zabiegom poddajemy nasze włosy i dobrać odpowiednie narzędzia. Wyróżniamy podstawowe rodzaje szczotek:

  • Szczotki do modelowania włosów są praktycznie w ofercie każdego producenta. Najczęściej spotykamy je w wersji okrągłej oraz płaskiej. Po rozczesaniu włosów oraz lekkim podsuszeniu możemy nadać włosom objętość i lekkość dzięki modelowaniu. Nawijając poszczególne pasma włosów na szczotkę, możemy stworzyć wymarzone i naturalne fale. Jeżeli namiętnie prostujemy włosy, często korzystając z prostownicy, warto taki zabieg poprzedzić wysuszeniem włosów na płaskiej szczotce, dzięki temu w łatwy i bezpieczny sposób nadamy włosom prosty i oryginalny wygląd.
  • Szczotki do włosów kręconych. Jeżeli Twoje włosy puszą się po każdym myciu, a czesanie ich sprawia, że dużo z nich zostaje na szczotce, konieczna jest zmiana! Szczotki przeznaczone do loków, posiadają najczęściej rzadkie ząbki, które pozwalają na delikatne i bezpieczne rozczesywanie.
  • Szczotki do długich i prostych włosów. W przypadku tego rodzaju włosów należy wybrać duże szczotki, najczęściej okrągłe, które zapewniają możliwość podniesienia włosów u nasady. Za sprawą modelowania możemy osiągnąć wymarzony efekt, który sprawi, że nasze włosy będą gładkie oraz lekki, zachowując jednocześnie swój naturalny wygląd.

Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę, wybierając szczotki? Przede wszystkim na włosie. Szczotki, które zostały wyprodukowane z naturalnego włosia, są idealnym i jednym z najlepszych sposobów na to, aby nadać włosom naturalną objętość. W odróżnieniu od szczotek syntetycznych, podczas suszenia sprawią, że włosy przestają się elektryzować, jednocześnie pozwalają na delikatne rozczesywanie splątanych pasm włosów.

Przed modelowaniem, należy również odpowiednio zabezpieczyć włosy. Rozczesywanie włosów ułatwiają nam często różne olejki, które nadają włosom gładkość i piękny zapach. Należy pamiętać również o ochronie przed wysoką temperaturą. Wielu producentów stworzyło kosmetyki, które możemy stosować przed prostowaniem oraz suszeniem włosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *