Na czym polega dieta oxy?

Dieta OXY to dieta proteinowa, wzorowana na słynnej diecie Dukana. Jednak autorzy przekonują, że jest to wersja znacznie ulepszona, dzięki czemu nie wywiera tak negatywnego wpływu na organizm ludzki, jak osławiona białkowa dieta Dukana.

Dieta OXY polega na trójfazowym systemie odchudzania, przy czy każda faza ma inne priorytety. Dieta ta umożliwia schudnięcie nawet 15 kg w trakcie 3 tygodni. Wszystkie podstawowe informacje o tej diecie znajdują się na autorskiej stronie: dietaoxy.pl. To stamtąd kupuje się indywidualny jadłospis oraz  aplikację umożliwiające sprawne przejście przez trudne dni wyrzeczeń. Sama dieta bazuje na znanej , klasycznej diecie białkowej. jak zapewniają autorzy nie niszczy ona jednak nerek i wątroby, a jej skrupulatne stosowanie poprawia ogólną kondycję organizmu, poprawia samopoczucie i podnosi samoocenę.

Na czym polega dieta OXY?

Każda z trzech faz diety trwa 7 dni. bez względu na to , w której jest się aktualnie fazie, podstawą menu jest shake OXY, bogaty w antyoksydanty. Shake przygotowuje się na bazie kefiru z dodatkiem żurawiny oraz otrąb pszennych. Autorzy diety zgodnie potwierdzają, że taki shake, pity codziennie, usuwa z organizmu wszelkie niepożądane związki i toksyny, oczyszcza drogi moczowe i tym samym przeciwdziała negatywnym skutkom diety bogatej w białko, czyli:

  • przemęczeniu
  • uczuciu ciężkości ciała
  • kłopotom z wypróżnieniami
  • problemom z nerkami
  • i watrobą

W trakcie takiej kuracji, shake OXY najlepiej wykonywać z surowej żurawiny, która jest niskokaloryczna. A sama żurawina wspomaga przemianę materii, czyli stymuluje proces odchudzania.

Faza Pierwsza

Pierwsza faza diety OXY ma na celu spalenie tkanki tłuszczowej. Dzieje się to poprzez główny składnik menu jakim jest białko zwierzęce. Podawane w odpowiednich ilościach białko zwierzęce przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Reakcji nie towarzyszą skutki uboczne, które mogłyby występować w diecie opartej wyłącznie na produktach białkowych. W przypadku diety OXY, tej pierwsze fazie NIE towarzyszą zaburzenia metabolizmu, zmiany miażdżycowe i inne dolegliwości wątroby i nerek.

Faza Druga

W drugim tygodniu diety OXY następuje proces utrwalania osiągnięć z pierwszego tygodnia. Dzieje się to poprzez włączenie do diety białka roślinnego. Stosunek obu rodzajów produktów, białka zwierzęcego do białka roślinnego w drugim tygodniu diety powinien wynosić 50; 50.

Faza Trzecia

Trzeci tydzień diety OXY powinien ustabilizować wszelkie zmiany, jakie zaszły w organizmie, tak by nie pojawił się tak częsty efekt jo-jo. Autorzy diety przekonują, że w tej fazie osoba poddająca się diecie otrzymuje już taką ilość węglowodanów, białek oraz tłuszczów jaką zaleca się w podstawowych normach żywienia. Białko ma stanowić od 15 do 20% wartości energetycznej całej diety i sięga 65-70 g , czyli dokładnie tyle ile powinna otrzymywać codziennie dorosła osoba.

Przeciwwskazania do diety OXY

Jak każda dieta odchudzająca, tak i ta powinna zostać skonsultowana wcześniej z lekarzem, choćby ogólnym. Każda dieta u osoby z chorobami przewlekłymi może wywołać niepożądane skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *