Czy warto kupić deskorolkę dla dziecka?

 Deskorolka elektryczna jest nowatorskim pojazdem elektrycznym, który w obecnych czasach, cieszy się ogromną popularnością wśród młodszego i starszego pokolenia. Pojazd ten, wyposażony jest w odpowiedni akumulator, który jest kontrolowany przez główny komputer pokładowy. Pełni on bardzo ważną funkcję, odpowiada on przede wszystkim za utrzymanie równowagi. Deskorolka jest pojazdem elektrycznym, który posiada dwa koła. Za pomocą tego pojazdu, można rozwinąć prędkość mniej więcej do około dwudziestu kilometrów na godzinę. Deskorolka elektryczna jest nieco większa oraz cięższa od klasycznej deski bez silnika. Warto wiedzieć, iż opony deskorolki elektrycznej, nie posiadają w ogóle dętek. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu, nie istnieje żadne ryzyko, iż opona pęknie na przykład podczas jazdy.

Poruszanie się za pomocą deskorolki elektrycznej

             Jazda na deskorolce, tylko początkowo może przysporzyć nieco kłopotu, gdyż trzeba nauczyć się utrzymać równowagę na tym pojeździe. Jednak już po kilku próbach, jazda na deskorolce, nie powinna sprawiać większych problemów. Przed rozpoczęciem jazdy, trzeba przyjąć właściwą pozycję. Stopy powinny być ustawione równomiernie na dwóch podestach. Sterowanie pojazdem regulowane jest poprzez odpowiedni nacisk i balans ciała. Należy balansować ciałem i przechylać je do przodu bądź też do tyłu, aby można było poruszać się deskorolką elektryczną. Każde koło, tego pojazdu elektrycznego napędzane jest poprzez swój własny i niezależny silniczek. Warto wiedzieć, iż porusza on pojazd w kierunku, w którym pochylił się aktualnie podest. Aby móc jechać do przodu, należy pochylić obie nogi równocześnie do przodu. Z kolei, aby jechać do tyłu, należy przechylić podest do tyłu. Przede wszystkim, od kąta nachylenia podestu zależy przyśpieszanie a także prędkość jazdy. Można to porównać, do wciskania pedału gazu w aucie. W celu zahamowania deskorolki elektrycznej, należy zmniejszyć kąt jej nachylenia.

Parametry deskorolki elektrycznej

            Dystans, jaki można pokonać dzięki w pełni naładowanemu akumulatorowi, zależy nie tylko od rodzaju deskorolki, ale również zależy od terenu oraz stylu jazdy. W sytuacji jazdy po równym terenie w średnim tempie, najbardziej wydajne modele deskorolki elektrycznej pozwalają na pokonanie co najmniej piętnastu kilometrów na godzinę. W celu zakupu najlepszej deskorolki elektrycznej, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Solidna i porządna deskorolka elektryczna charakteryzuje się następującymi parametrami:

  • pojazd elektryczny powinien być wyposażony w akumulator litowo-jonowy,
  • model powinien posiadać porządne, gumowe opony bieżnikowane,
  • deskorolka powinna mieć poziom ochrony IP 54, który gwarantuje ochronę we wrażliwych obszarach oraz zapobiega on rozbryzgom wody,
  • model powinien być wyposażony w głośniki Bluetooth, które umożliwiają słuchanie muzyki podczas jazdy deskorolką,
  • deskorolka powinna być wyposażona w różnokolorowe światła LED, dzięki którym będzie ona widoczna nawet w ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *