Charakterystyka suszarek do włosów

 Suszarki do włosów są to urządzenia elektryczne, które służą do suszenia mokrych włosów. Zarówno mężczyźni jak i kobiety korzystają z tego akcesorium. Dzięki odpowiednim funkcjom, które są w suszarkach, niezwykle szybko można wysuszyć nawet bardzo mokrą głowę. Te urządzenia elektryczne, mogą być stosowane w domowych warunkach jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Domowe suszarki zazwyczaj charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. Z kolei, suszarki używane w profesjonalnych salonach, zazwyczaj posiadają duże rozmiary. W suszarkach domowych jak i tych, wykorzystywanych w salonach, zastosowane są silniki elektryczne, które wprawiają urządzenie w ruch. W dzisiejszych czasach, wybór suszarek do włosów jest bardzo duży. Te urządzenia elektryczne mogą posiadać następujące dodatkowe funkcje, takie jak:

  • jonizacja,
  • funkcja zimnego nadmuchu,
  • regulacja stopnia nawiewu,
  • dyfuzor,
  • funkcja turbo.

Jonizacja, funkcja zimnego nadmuchu oraz regulacja stopnia nawiewu

          Jonizacja jest opcją, która coraz częściej pojawia się w urządzeniach elektrycznych, jakimi są suszarki do włosów. Rozwiązanie to jest rekomendowane przez wielu wybitnych fryzjerów, którzy twierdzą, iż dzięki tej opcji, można pozbyć się wielu problemów z układaniem fryzury. Za pomocą jonizacji, uwalniane są ładunki ujemne, czyli jony, które, osiadając na włosach, neutralizują ładunki dodatnie. Generalnie jonizacja sprawia, iż włosy się nie elektryzują. Przede wszystkim dużo lepiej się one układają, są mocno wygładzone i prezentują się one bardzo estetycznie oraz elegancko. Dzięki jonizacji, włosy są bardziej podatne na układanie wszelkich fryzur.

               Funkcja zimnego nadmuchu jest kolejną opcją, stosowaną w suszarkach. Funkcja ta, wpływa na kondycję włosa. Zimny nadmuch zamyka łuski i przez to daje efekt ułożonych oraz wygładzonych włosów. Jest to bardzo ważne, gdyż wówczas włosy są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, są podatniejsze na układanie fryzur i nie puszą się. Przede wszystkim, zimne powietrze, nie niszczy budowy włosów, tak jak to robi gorący nadmuch. Z całą pewnością funkcja zimnego nadmuchu jest bardzo korzystna i warto z niej jak najczęściej korzystać.

             Regulacja stopnia nawiewu jest już praktycznie standardem każdej suszarki do włosów. Dzięki tej funkcji, można dostosować tempo suszenia oraz nawiewu do własnych potrzeb i do kondycji włosów. Zaleca się suszenie skóry głowy oraz włosów, możliwie jak najmniejszym stopniem nadmuchu.

Dyfuzor i funkcja turbo

              Dyfuzor jest opcją, która również pojawia się w wyżej wymienionych urządzeniach elektrycznych. Wpływa on na wygląd oraz kondycję włosów i skóry głowy. Nadaje on pożądaną fryzurę. Dodaje on lekkości włosom i lekko unosi je od nasady, przez co zwiększa objętość fryzury.

             Funkcja turbo, podobnie jak regulacja stopnia nawiewu, jest już praktycznie standardem w suszarkach. W przypadku małej ilości czasu, można skorzystać z tej funkcji, aby szybko wysuszyć włosy. Opcja ta, powinna być używana maksymalnie raz w tygodniu, aby nie niszczyć kondycji włosów.

Zobacz ranking suszarek:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *