Jak wybrać precyzyjny glukometr?

Jeśli chodzi o urządzenia, jakimi są glukometry, to bez dwóch zdań każdy wie, że służą one do codziennej, samodzielnej kontroli poziomu cukru we krwi i są one bardzo ważnym elementem każdego zestawu diabetyka. W przypadku, gdy posiada się cukrzycę typu pierwszego, to poziom cukru we krwi powinien być sprawdzany kilka razy dziennie. Większość urządzeń do kontrolowania tego istotnego czynnika robi dokładnie to samo, lecz różnią się one rodzajem oraz ilością oferowanych funkcji. Mimo możliwości wyboru z naprawdę dużej liczby glukometrów wciąż niełatwo jest wybrać odpowiedni produkt. Jeśli chcesz znaleźć odpowiedni produkt, który będzie dobrze pasował dla Twoich potrzeb i Twojego stylu życia , to koniecznie zainteresuj się bardziej tym tematem poprzez przeczytanie dalszej części tego artykułu.

Co jest istotne w dobrym glukometrze

Zasadnicza większość urządzeń, jakimi są glukometry to niewielkie sprzęty, mierzące zaledwie od 3 do 4 cm długości, zaś ich waga waha się między 50-100 gramów. Jest to stosunkowo niewiele, tym bardziej gdy chcemy nosić go w torebce lub plecaku. Jeżeli jednak masz zamiar trzymać go w kieszeni lub potrzebujesz, by pasował do małej damskiej torebki to warto zwrócić już uwagę na jego wielkość. Małe glukometry to małe wyświetlacze, które w przypadku nieostrego wzroku nie są dobrym pomysłem. W przypadku, gdy jest to rzeczywiście problem dla Ciebie, to powinieneś poszukać glukometrów, które zostały zaprojektowane specjalnie na niewidomych bądź słabowidzących, gdyż posiadają one większe, podświetlane ekrany wraz z funkcjami audio, które „mówią” wyniki przeprowadzanych badań. Wskaźnik wyboru jako taki nie istnieje do końca – po prostu należy kierować się własnymi upodobaniami w tej kwestii.

Wielkość próbki krwi i pamięci wbudowanej

Nowoczesne modele produktów, jakimi są glukometry potrzebują jedynie 0,3 mikro litra krwi do prawidłowego zmierzenia poziomu cukru – jest to ilość, która zmieści się na główce od szpilki. Większość glukometrów jednak wymaga 1 mikro litra lub mniej, chociaż istnieją także propozycje, które w zamian za większe wymogi dostarczenia krwi oferują dokładniejszy odczyt. Próbka krwi bez dwóch zdań jest ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego glukometru szczególnie w przypadku dzieci. Im mniejsza próbka dla małych, tym lepiej.
W kwestii posiadanej, wbudowanej pamięci urządzeń tego typu warto wiedzieć, że każde takie urządzenie posiada jakąś pamięć, ale większość oferuje zaledwie minimalne wielkości zapisów badań (od 10 do 125 badań). Wiele mierników na szczęście trzyma poziom między 250, a 550 testami, lecz są też takie glukometry, które są w stanie zarejestrować do aż 3000 testów. Niektóre, bardziej zaawansowane produkty tego typu posiadają także dołączane pendrive’y, w których pamięć to nawet 500 MB, co jest więcej niż wystarczającą ilością w przypadku tego typu przedmiotów. Zdecydowanie warto jest zainteresować się takim produktem, który z łatwością wystarczy nam na długi okres czasu bez żadnych problemów związanych z obsługą czy działaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *