Sposoby na piękne usta

  W dzisiejszych czasach każda dama, chciałaby wyglądać pięknie, zdrowo oraz naturalnie. Piękne usta są szczególnie ważne dla kobiet, gdyż one są kwintesencją urody i kobiecości. O usta trzeba dbać regularnie, aby wyglądały one atrakcyjnie. Jednak, w sezonie zimowym, ochrona i pielęgnacja ust powinna być jeszcze sumienniejsza, gdyż jest to trudny czas dla nich. Obecnie, spotykane są następujące metody pielęgnacyjne ust:

  • peeling,
  • masaż,
  • maseczka,
  • nawilżenie naturalnymi produktami.

Peeling oraz masaż

           Peeling jest podstawą pielęgnacji ust. Stanowi on bazę do wykonania kolejnych zabiegów. Domowy peeling można zrobić za pomocą połączenia jednej łyżeczki cukru z jedną łyżeczką oliwy z oliwek. Po wymieszaniu tych dwóch składników, należy nałożyć je opuszkiem palca na wargi. Mikstura ta, powinno pozostać kilka minut na ustach. Podczas wykonywania peelingu należy energicznie pocierać i masować usta. Cukier złuszczy stary naskórek, a oliwa natomiast mocno nawilży wargi. Peeling ust może być wykonany również z innego połączenia składników, takich jak:

  • zmielona kawa z olejem kokosowym lub oliwą,
  • soda oczyszczona z olejem kokosowym lub oliwą,
  • kwas askorbinowy z olejem kokosowym lub oliwą,
  • sól himalajska z olejem kokosowym lub oliwą.

         Inną formą pielęgnacyjną ust jest masaż. Czystym opuszkiem palca wystarczy masować wargi i delikatnie uciskać. Należy robić to chociaż przez okres minimum trzech minut. Masaż bardzo dobrze wpłynie na ukrwienie ust. Masaż może być wykonany na sucho. Do masażu można również zastosować jakiś naturalny środek nawilżający. Dobrze sprawdzi się tu olej kokosowy lub wazelina apteczna. Masaż może również być wykonany z zastosowaniem szczoteczki do zębów. Powinna mieć ona jednak miękkie włosie, aby nie podrażniała ona ust.

Maseczka oraz nawilżenie ust naturalnymi produktami

          Mniej więcej raz w tygodniu można zastosować na usta maseczkę. Maseczka może być wykonana z pokruszonych dwóch kostek lodu, łyżeczki śmietanki oraz paru kropelek cytryny. Taka maseczka z pewnością ukoi i wspaniale rozświetli wargi. Najlepszym oraz najefektywniejszym składnikiem do wykonania maseczki jest miód, który chroni przed wszelkimi drobnoustrojami. Warto również wiedzieć, iż miód znacznie przyspiesza gojenie się małych ranek. Wspaniale wpływa on na wszelkie podrażnienia. Może on być nakładany na usta tak jak standardowy błyszczyk. Miód jest produktem naturalnym, więc z tego względu można go nawet zjeść po wykonanym zabiegu.

           Nawilżenie ust powinno stosować się każdego dnia. Jest bardzo dużo produktów, za pomocą których można to zrobić. Wspaniale sprawdzi się tutaj olej kokosowy, oliwka, naturalny krem, wazelina, naturalna pomadka. W sezonie jesiennym oraz zimowym, przed każdym wyjściem na dwór usta powinny być posmarowane nawilżającą konsystencją, aby były one chronione przed wiatrem oraz mrozem. Zapobiegnie to spierzchnięciu warg.

           Dzięki wszystkim wyżej wymienionym metodom, wargi będą zawsze wyglądały atrakcyjnie, zdrowo oraz naturalnie. Warto regularnie stosować zabiegi, aby efekt był jak najbardziej zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *